واحد سنجش اتوماتیک سیال عبوری در واقع چینشی از چندین تجهیز است که با هدف اندازه‌گیری میزان سیالات هیدروکربری عبوری از واحدهای بهره‌برداری به سمت خط لوله یا مصرف کننده، طراحی و ساخته شده ‌است. این واحدها معمولاً برای کاربردهایی که در ان شرایط عملیاتی، گرانروی سیال و دیگر مشخصات سیال مرتبا در حال تغییر است و در هر لحظه باید پایش و گزارش شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

هر یک از این واحدهای دارای اجزای اصلی همچون پمپ سیال ورودی، سنسورهای سنجش میزان آب و مواد جامد همراه، سیستم‌های نمونه‌برداری و دایورت ولوهای سه راهه است. سنسورهای آب و مواد جامد همراه، میزان حجم آب و شن‌های موجود در آن را پیش از رسیدن به دایورت ولو تعیین می کند و دایورت ولو سه راهه با توجه به مقدار آب و مواد جامد اندازه گیری شده در سنسورها، تعیین می کند که نفت بایستی به کدامین خط لوله انتقال یابد.

مونو پمپ های پمپ پاژ می توانند در بخش خروجی این واحدها نصب گردند تا نفت را با فشار بالا به سمت خط لوله های اصلی نفت که آن‌ها نیز دارای فشار بالایی هستند، هدایت نمایند.

مونو پمپ های اسکروی پمپ‌پاژ که جریانی آرام و یکنواخت (بدون پالس و ضربه جریانی) را ایجاد می کنند را می توان حتی بر روی همان سازه LACT بدون آنکه نگرانی از بابت ایجاد خلل در عملکرد واحد یا کالیبراسیون تجهیزات ایجاد نماید، نصب و مورد استفاده قرارداد.

 

از پمپ های مدل زیر شرکت رایبد انرژی می توان در ایستگاه های سنجش سیال استفاده نمود:

 

واحد سنجش اتوماتیک سیال عبوری( LEASE AUTOMATIC CUSTODY TRANSFER (LACT))

مونو پمپ سری PH053

پمپ ظرفیت بالای فلنچی با قابلیت کنترل دور و ظرفیت جهت انتقال انواع مواد نفتی

 

واحد سنجش اتوماتیک سیال عبوری( LEASE AUTOMATIC CUSTODY TRANSFER (LACT))

مونو پمپ سری PH045

پمپ فشار بالا با آب بندی مکانیکال سیل و موتور ضد جرقه جهت جلوگیری از نشت مواد نفتی

 

واحد سنجش اتوماتیک سیال عبوری( LEASE AUTOMATIC CUSTODY TRANSFER (LACT))

مونو پمپ سری PH038

پمپ ظرفیت متوسط با قابلیت افزودن انواع سیستم مکانیکی و کنترل عملکرد و دوزینگ جریان

0

نظرات

نظر خود را با ما در میان بگذارید
نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نظرات

Your email address will not be published. فیلدهای ستاره دار اجباری هستند *